Pro koho se hodí?
Pro starší i mladé. Ideální je pro ty, které své tělo pro sport dosud příliš neužívaly. Jako odrazový můstek funguje skvěle. Naučíte se pracovat se svaly, poznáte své tělo. Brzy vás začne poslouchat a zvládnete s ním věci, které jste předtím nezvládly. Zapotí se ale na něm i vytrénovaní sportovci. Zlepší svou fyzičku, zpevní svalstvo, dobudují ho tam, kde chybí. Jejich tělo tak bude ve větší harmonii a začne podávat lepší výkony. Proto na něm cvičí i profesionální sportovci, hokejisty počínaje a atlety konče.

Cindy_Crawford_a_Power_Plate

Jak funguje?
Zjednodušeně – speciální plošinka přenáší vibraci do svalů. Aby se svaly s vibracemi ‚vypořádaly‘, musejí vyvíjet mnohem více práce. Při různých cvicích či polohách zhruba 10x víc než při těch samých pohybech bez vibrace.

Hubne se na něm?
Rozhodně ano. I když nejde o kardio cvičení. Na Power Plate budujete a posilujete svalové skupiny, a tím pádem i hubnete. Protože jak známo, čím více budete mít svalů, tím více spálí vaše tělo tuků. Odměnou vám tak bude pevná, svalnatá, štíhlá postava.

V čem je jeho hlavní výhoda oproti jiným cvičením?
Hlavním bonusem Power Plate je ohromná úspora času. Cvičí se na něm třicet minut. Zvládnete to během polední pauzy, ráno nemusíte vstávat v nekřesťanskou hodinu. A protože půlhodinka na Power Plate znamená zhruba devadesát minut na přístrojích v posilovně, je jeho velkou výhodou i efektivita.

Jak často na něm musím cvičit?
Je to hodně individuální, ale obecně se uvádějí tři lekce týdně. Přičemž délka jedné lekce by se měla pohybovat kolem patnácti minut.

Zbavím se na Power Plate celulitidy?
Její stav se výrazně zlepší (podle některých studií o 25 %). Vibracemi se intenzivně prokrvují svaly, kůže je pak za čas o něco hladší a napjatější.

Jak začít?
Rozhodně pro seznámení s Power Plate doporučujeme trenéra. Vysvětlí vám, jak funguje, jak cvičit správně, jak se vyvarovat chyb (i ty se na něm dají dělat).

Nebude vás cvičení nudit?
Těžko. Dá se na něm dělat ohromná spousta věcí. Kdo bude chtít, může pokaždé zkoušet něco jiného. Jednou se zaměřit na zadek, jednou na ruce a břicho, potrénovat střed těla, výbušnost, protáhnout svaly…

Kde si můžete zacvičit?
V Blansku jedině u nás pod dohledem zkušených trenérek 🙂

Zdroj: Elle.cz